CARL MALMSTEN. ”Vår Fru”. Fåtölj. 1900-talets andra hälft. Stomme av valnöt, helstoppad med tygklädsel. Sitthöjd ca 40 cm. – Auktionshuset i Örebro AB
Bilder för 573886. CARL MALMSTEN. FÅTÖLJ "Vår fru", Carl Malmsten, O H Sjögren, 1900-talets andra hälft. - Auctionet
FARMOR” Fåtölj Carl Malmsten 1900-talets mitt. Bruksslitage. Rygghöjd 100 cm. sitthöjd 46 cm. – Auktionshuset i Örebro AB
Fåtölj, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Husfadern. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -